Shqipëria lëkundet nga goditje të forta tërmeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

396

ëkundje të forta tërmeti janë ndjerë gjatë natës që lamë pas në qytetin bregdetar të Durrësit.

 

Lëkundjet janë shënuar rreth orës 03:20 pas mesnate me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter. Për shkak të thellësisë së vogël, lëkundjet janë ndjerë nga qytetarët.

 

Për fat të mirë nuk ka patur të dhëna për persona të lënduar.