Arbana Osmani rikthehet pas më shumë se 20 vitesh te puna e parë dhe sigurisht që nuk mund t’i mbante dot lotët

136

Ditën e sotme, moderatorja shumë e dashur nga publiku, Arbana Osmani, është rikthyer në shtëpinë e “Top Albania Radio”.

Përmes disa videove në Instastory, ajo ka treguar se është përlotur pasi rrugëtimi i saj ka nisur pikërisht aty 22 vite më parë, në vitin 1999 në një audicion të mbajtur më 3 korrik.

Moderatorja ka sugjeruar që radio të jetë në guidat e qytetit për çdo turist dhe të ri që vjen në kryeqytet, për ta vizituar dhe parë nga afër historinë shumë vjeçare të saj.

‘Top Albania Radio’ ka qenë puna e parë e Arbanës, e cila i hapi rrugën për t’u bërë pjesë e televizionit.