Edi Rama i rrëmben Jozefina Topallit kandidaten: “Nuk do më lësh të iki”

71

Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një tjetër takim online me kandidatë që kanë mjaftueshëm potencial për projektin “Gati për Shqipërinë”.

 

Një ndër të cilat kreut të shtetit i ka bërë mjaft përshtypje është edhe e reja, Sanda Xhelesi e cila ka përfunduar studimet në Britaninë e Madhe dhe tashmë punon me një projekt për Ambasadën Britanike në vendin tonë.

 

Në zgjedhjet e 25 prillit, e reja kandidoi për qarkun e Dibrës për partinë, “Lëvizja për Ndryshim” të Jozefina Topallit.

 

Ja një pjesë nga biseda që e reja bëri me Edi Ramën:

 

E reja: Jam Sandra Xheleshi dhe jetoj në Britani. Kam mbaruar bachelorin në Shkenca Politike. Punoj me ambasadën. Kam pasur dëshirë që të punoj në Shqipëri.

 

Edi Rama: Do bësh një takim me drejtoren time të kabinetit meqë je këtu në Tiranë se nuk dua të më lësh të ikësh ndoshta. Do flasësh me të, ndoshta sot mbasdite ose nesër.