“Eja që sot në kryeministri”, Rama ‘mrekullohet’ nga CV-ja e studentes shqiptare: Vetëm kujdes se mos zhgënjehesh

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot bisedimin me aplikantët e fazës së dytë për platformën “Gati për Shqipërinë”.

 

Përmes një lidhje “Zoom”, Rama u njoh me aplikantët dhe idenë e tyre për të bashkëpunuar me qeverinë shqiptare. Njëra prej tyre, Etleva Gjonçaj, i mori kryeministrit vëmendjen, saqë e ftoi të shkonte në 17:00 në kryeministri. Por e këshilloi ta ruante entuziazmin për më vonë, që të mos zhgënjehej.

Biseda:

Aplikantja: Unë quhem Etleva Gjonçaj. Kam mbaruar dhe kam titull akademik nga tri universitete në BE. Dua të jap kontributin tim por edhe entuziasmin dhe pasionin, sidomos për projektet për Integrimin. Jam e gatshme të bashkëpunoj që nesër.

 

Edi Rama: Që sot jo që nesër.

 

Aplikantja: Ok që sot.

Edi Rama: Sot në 17:00 në kryeministri.

 

Aplikantja: Ok faleminderit dhe shumë urime zoti kryeminister, është nje moment shume i vencante per ne qe jemi ketu…

 

Edi Rama: Jo prit njehere si vazhdon, se mos zhgënjehesh. Rri njehere

 

Aplikantja: Zhgenjimi eshte pjese e jetes

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave të cilat pritet të zbresin nën zero gradë celsius përgjatë ditës së shtunë dhe të...

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është larguar nga “Portokalli” dhe rreth 5 vite më parë ai është shkëputur totalisht nga ekrani.   Por...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...