Çmendet CR7 Vetëm me një lëvizje të dorës, ai i shkakton 4 miliardë dollarë humbje kompanisë

Gjesti i Cristiano Ronaldos kushton rreth 4 miliardë dollarë.

 

Mbrëmjen e kaluar ylli i Juventusit hoqi nga tavolina ku do të mbante një konferencë për mediat dy shishe Coca Cola dhe menjëherë më pas ka reklamuar ujin. Ky veprim i ka kushtuar miliona para kompanisë amerikane. Mendohet se vlera e Coca Cola-s ra rreth 4 miliardë dollarë menjëherë pas gjestit të Ronaldos.

 

Ylli i Portugalisë është një mbështetës i jashtëzakonshëm i jetës së shëndetshme dhe nuk është adhurues i pijeve me gaz si Coca Cola.

 

Aksionet e Coca Cola ranë nga 56.10 dollarë në 55.22 dollarë pothuajse menjëherë pas gjestit të Ronaldos, që do të thotë se vlera e kompanisë ra nga 242 miliardë dollarë në 238 miliardë dollarë. Por kjo nuk është hera e parë që Ronaldo flet kundër pijeve të gazuara, pasi ai ka treguar edhe më parë që përpiqet të shmangë konsumimin e tyre në familje.

 

Ish-e dashura e Amosit, këngëtarja e njohur tallet keq me Dea Mishel (foto)

Ish-partnerja e Amos Zaharias, këngëtarja Gigiola Haveriku ka ‘thumbuar’ një nga vajzat që i qëndron më pranë aktorit, Dea Mishelin.   “Princesha e të varfërve” e...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit tënd. Burri pavarësisht se ishin në dasmën e tij vendosi të nxirrte celularin dhe të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME