“Nëse do ishe Basha, do i thoje Berishës ik?”, Blendi Fevziu i bën pyetjen provokuese, Baton Haxhiu jep përgjigjen e prerë

Analisti Baton Haxhiu u vu mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’ përballë pyetjeve provokuese të gazetarit Blendi Fevziu. Ai u pyet se nëse do të ishte në vend të Bashës, a do t’i kërkonte Berishës të largohej nga skena politike duke qenë edhe se është shpallur non-grata nga SHBA.

 

BISEDA:

Fevziu: Nëse do ishe Basha, cfarë qëndrimi do mbaje ndaj Berishës?

 

Haxhiu: Unë do udhëheqë PD, dhe në garën time do të fitoj betejën për të ardhmen e Shqipërisë. Njeriu që e ka ndërtuar PD historikisht, prej tani e tutje nuk do jetë me mua. Se Shqipëria është me e rëndësishme se individi.

 

Fevziu: Ti thotë Basha ik Berishës?

 

Haxhiu: Tash e tutje të mos vazhdojmë bashkë.

 

Fevziu: Ti thotë ik Berishës?

 

Haxhiu: Po.

‘Çfar lidhje ke ti me sportin’? Alesia Bami u përgjigjet komenteve negative!

“Më lër të flas” është një nga programet më të ndjekura të momentit, ku tashmë ka nisur dhe sezonin e dytë me po të...

Arbana Osmani tregon prezantuesen që do të jetë pjesë e ‘Big Brother Vip’

Arbana Osmani zbuloi se “Big Brother VIP” do të nisë brenda këtij viti, por jeni kurioz kush do të jetë banorja e parë?   “Kryefjala.com” ka...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME