Manushi e pyet për akuzat ndaj presidentit, plas keq në studion ‘e Top Channel’: Po floriri dhe historia me Dritan Priftin?

110

Lunatikët vazhdon të mbetet rubrika e preferuar e simpatizantëve të partive politike në vendin tonë.

Deklaratat dhe batutat në këtë emision nuk kanë të sosur, por gjithçka me një qëllim të caktuar : të përfaqësohet zëri i vërtetë i shqiptarëve.

Këtë javë në një debat të ashpër për çështjen Meta, të pyetur nga Edi Manushi nëse akuzat ndaj Ilir Metës janë te drejta apo jo, lunatiku i panelit të djathtë u shpreh :

“Parlamenti duhet ta akuzoj Ilir Metën për floririn dhe historinë me Dritan Priftin, jo për këto çështje që po e shkarkon. Prandaj nuk ka moral politik parlamenti…”, tha ai në Top Channel.

Ndërkohë replika të shumta ka sjell ky koment në studio, pa munguar edhe ngritjet e zërit

Kujtojmë se , maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 114 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre. Nga këta 104 deputetë votuan pro, 7 deputetë kundër dhe 3 abstenim.