Rastësia, Basha feston ditëlindjen në një ditë me Partinë Socialiste

tij të lindjes, një ditë para zgjedhjeve për kryetar të PD, ku përballë ka në garë rivalët Edith Harxhi, Agron Shehaj dhe Fatbardh Kadilli.

Rastësia e kësaj date për kreun e PD, përkon edhe me përvjetorin e krijimit të partisë së tij kundërshtare. Në kampin rozë, sot socialistët festojnë 30-vjetorin e Partisë Socialiste.

Basha ka lindur më 12 qershor të vitit 1974. Prej tetë vitesh ai ndodhet në krye të PD ndërsa më herët, në kohën e qeverisjes së PD ka mbajtur poste të rëndësishme si ai i ministrit të Transportit, Brendshëm dhe të Jashtëm.

Ndërkohë nga vitin 2011 deri në vitin 2015 ai ka mbajtur postin e kryebashkiakut të Tiranës.

TE TJERA

spot_img