Kuvendi shkarkon Ilir Metën, Artan Hoxha i publikon atij foton që po shpërndahet me shpejtësi në rrjet

188

Pak momente më parë Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 104 vota pro, shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. Ai tashmë është presidenti i parë i cili është hedhur nga poltroni i tij.

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenime një reagim që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve ishte ai i gazetarit Artan Hoxha. Ai i ka publikuar Metës një foto ku shfaqet pranë Sali Berishës dhe një tjetër ku shfaqet duke kryer rite fetare të ndezjes së qirinjve.

“Kuvendi i Shqiperise, shkarkon me 104 vota, Presidentin ne detyre te Republikes, Shkelqesine e tij, Ilir Meta….Jeta vazhdon…”, shkruan Hoxha.