HYRJELAJMEKRONIKËVAU DEJES, PLLAKA E MERMERIT I MERR JETEN 67 VJEÇARIT

VAU DEJES, PLLAKA E MERMERIT I MERR JETEN 67 VJEÇARIT

Vau i Dejës/ Shkodër

Informacion paraprak: Më datë 07.06.2021, rreth orës 17.00, shtetasi

N.Th, 67 vjeç, duke transportuar një pllakë guri për në varrezat katolike të fshatit Shkjezë,

Bushat, Vau i Dejes, dyshohet se aksidentalisht është penguar duke i rënë pllaka e mermerit në kokë dhe për pasojë shtetasi N.Th ka humbur jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarje.

TE TJERA

spot_img