Fsheh trupin e pajetë të nënës për 7 vite, arsyeja ishte vetëm që të merrte…

106

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Paris të Francës.

Sipas mediave të huaja bëhet me dije, se një 47-vjeçar me origjinë serbe, ka mbajtur të fshehur kufomën e nënës së tij, në një apartament për plot shtatë vite.

Arsyeja do t’ju habisë!47-vjeçari kërkonte të përfitonte pensionin e saj.

Ndërkohë bëhet me dije se autori i ksaj ngjarje të rëndë është identifikuar si Sasa dhe është dorëzuar në polici disa ditë më parë. Ai i ka rrëfyer para hetuesve të gjithë ngjarjen.

Trupi i pajetë i gruas ishte fshehur në banjë, ndërsa djali i saj, ka treguar se trupin shpesh e lyente ma aroma të këndshme, për të shmangur aromat e rënda.

Sipas burrit, nëna e tij, Zlaka, kishte ndërruar jetë nga kanceri në vitin 2014, në moshën 75-vjeçare. Sasa është arrestuar nga policia, ndërsa pritet që gjykata të marrë një vendim përfundimtar për të./Opinion.al