Dikur partner i së bijës, ja çfarë thotë Elton Deda për Pirro Manin që u nda nga jeta sot…

440

Aktori dhe regjisori i madh i kinematografisë shqiptare Pirro Mani është ndarë sot nga jeta në moshën 89 vjeçare.

Ai ka mbyllur sytë përgjithmonë në Amerikë, ku jetonte prej vitesh.

Nuk ka munguar një dedikim i ndjerë për Manin dhe nga këngëtari Elton Deda.

Kujtojmë se ky i fundit ka qenë për shumë vite partner me vajzën e Pirro Manit, Jolën dhe kanë dhe një djalë bashkë.

“Fluturo tashme me enjgjejt babai i Teatrit. Ke sjelle shume gezime ne jeten time. Dhe cfare trishtimi solle sot. Do te te jem mirenjohes per gjithcka, per dashurine qe me dhe, per trajtimin jo si i dashuri i Joles por si artist dhe koleg.

Madheshtia jote nuk ka fund! Ashtu si nuk do kete kurre fund vepra dhe pasuria qe na le! Qofsh i parajses babi Piro”, shkruan Deda.