(Video) E pabesueshme, dy bletë arrijnë të hapin kapakun e shishes

124

Një veprim i pabesueshëm është zhvilluar nga dy bletë të cilët kanë bërë të mundur hapjen e një shisheje me fanta.

Mediat e huaja kanë publikuar videon që është bërë virale ka tërhequr vëmendjen e të gjithë shikuesve ku shihen dy bletë të cilat në bashkëpunim me njëra tjetrën arrijnë të hapin kapakun e një shisheje me lëng portokalli.

Është për tu mahnitur se si dy krijesa aq të vogla arrijnë të hapin diçka për të cilën duhet të ushtrohet forcë.

Me këtë na kanë bërë të kuptojmë se edhe bletët kanë inteligjencë dhe bashkëpunojnë me njëra tjetrën.