Gjobat për masat anti-COVID, shteti “mbush xhepat” dhe arkëton 273 milionë lekë nga qytetarët

91 mijë qytetarë janë gjobitur nga Policia për mos respektim të masave kufizuese që nga tetori i vitit 2020 deri në muajin maj. Për një person që nuk ka respektuar masat kufizuese gjoba shkon deri në 30 mijë lekë. Referuar këtyre shifrave, shteti duhet të vjelë nga qytetarët 273 milionë lekë të reja.

 

Sipas të dhënave, më të penalizuarit janë qytetarët e Tiranës. Kjo edhe për shkak të numrit më të lartë që ka për nga popullsia. Pasohet nga qytetarët e Durrësit, Elbasanit e Vlora.

 

Vendosja e gjobave për qytetarët kanë qenë si për mosmbajtjen e maskës në ambiente të mbyllua e ato të hapura si edhe ndaj qytetarëve që lëviznin në automjete me më shumë se 2 persona.

 

Ndërkohë, duke filluar nga dita nesërme mbajtja e maskës të mos jetë e detyrueshme në ambiente të hapura.

Receta/ Ja si të gatuani përshesh me gjel deti

Përbërësit për kulaçin: 1 kg miell 1 qepë 200 g gjalpë 50 ml vaj ulliri 1 lugë çaji sodë buke kripë ujë nenexhik piper i zi   Përbërësit për përsheshin: gjel deti rreth 3-4 kg lëngu...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër të flas”, me Donald dhe Romeo Veshaj, në episodin e parë të sezonit të dytë....

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...