Tifozi i veçantë, nga Shkodra me biçikletë për finalen në “Air Albania

202

Një finale kupe është shumë e rëndësishme për çdo skuadër dhe tifozët e saj por në Shkodër gjithmonë ka tifozë të veçantë dhe shumë pasionantë.

Një i tillë është edhe tifozi që shikoni në video dhe që është nisur me biçikletë me drejtim stadiumin “Air Albania” ku në 19:00 do të luhet ndeshja finale mes skuadrës së tij të zemrës, Vllaznia dhe Skënderbeu”.
Ai tregon edhe arsyen e këtij udhëtimin teksa pranon se tifozët shkodranë vijojnë të ruajnë traditat në mbështetje të “Vllaznisë”.