Të paguhesh 1500 dollarë vetëm për fjetur gjumë! Ja si mund të arrini ta bëni…

Sipas udhëzimeve të sugjeruara nga ”Fondacioni Kombëtar i Gjumit” të rriturit duhet të flenë 7 deri në 9 orë në ditë ndërsa të vegjlit, për të mbështetur rritjen e duhur, do të duhet të pushojnë edhe më shumë.

”Foshnjat, për shembull, madje edhe deri në 17 orë çdo ditë”, shkruan faqja e internetit vanityfair.it. Sidoqoftë, përveç kohëzgjatjes, ne e dimë se është cilësia e gjumit që luan një rol të rëndësishëm në mirëqenien e një individi.

Në lidhje me këtë temë, faqja EveryNight.com ofron udhëzues të dobishëm se si të pushoni më mirë dhe këshilla për zgjedhjen e një dysheku të ri.

EveryNight.com do të paguajë për të fjetur disa persona, të cilëve për 30 ditë do t’u duhet të flenë një herë në ditë duke marrë pjesë në disa eksperimente që synojnë testimin e teorive të gjumit dhe që synojnë përmirësimin e tij.

“Ne duam të provojmë disa hipoteza për të mirat dhe dhe të këqijat e gjumit për t’i dhënë komunitetit tonë disa informacione të vlefshme”, shtuan studiuesit.

”Ne e dimë që në përgjithësi dremitjet me gjatësi të ndryshme kanë disa përparësi, por ne duam ta provojmë dhe na duhet ndihma juaj”, shkruan stafi i EveryNight.com në faqen e propozimit.

Kandidatët idealë duhet të jenë në gjendje të flenë vetëm për të siguruar që askush nuk i shqetëson gjatë fazës së pushimit dhe kërkohet një njohuri e mirë e gjuhës angleze për të dhënë reagime dhe për të konsultuar udhëzimet.

Puna paguhet: në fakt, në fund të misionit, personat do të paguhen 1 500 dollarë.

Ish-banori i Big Brother VIP del me deklaratën e papritur: Të gjithë banorët janë paguar për të qëndruar në shtëpi

Është diskutuar shumë herë nëse banorët që bëhen pjesë e formateve si Big Brother VIP paguhen, madje në shumë raste kanë dalur edhe shifra...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë shumë të këndshme me bashkëshorten e tij, brenda shtëpisë së BBVIP.   Pasi bashkëshortja i ka dhënë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...