E pazakontë! Plas keq sherri mes shqiptarëve në avion, vjehrri dhe dhëndri godasin njëri-tjetrin

109

Një sherr mes vjehrrit dhe dhëndrit të tij ka ndodhur në avionin që po udhëtonte drejt Kosovës.

Të dy personat e përfshirë në sherr janë shqiptarë të Kosovës, ndërkohë që në video shihet se përplasja ka qenë shumë e dhunshme.

Është dashur ndërhyrja e pasagjerëve të tjerë që sherri të përfundonte, ndërkohë që personat e tjerë në avion kanë qenë shumë të shqetësuar. Nuk dihet nëse dy qytetarët e përfshirë në sherr janë arrestuar nga p licia kur avioni ka zbritur në tokë.

Nuk janë të rralla rastet kur diaspora kosovarë përfshihet në përplasje në Kosovë, por kësaj radhe duket se ata kanë zgjedhur të zgjedhin hesapet mes tyre ende pa zbritur në tokën e Kosovës.