Zef Deda thirrje shqiptarëve për t’u ngritur kundër SHBA: Në këmbë se atdheu në rrezik

Aktori i humorit Zef Deda ka reaguar lidhur me vendimin e Shteteve të Bashkuara për të shpallur “non grata” ish kryeministrin Sali Berisha lidhur me aferat korruptive që ky i fundit ka kryer gjatë kohës kur ka qenë në pushtet.

Përmes një komenti të shkurtër në rrjetet sociale, Deda i bën thirrje shqiptarëve që të ngrihen kundër Uashingtonit.

“Mafja neo-komuniste ..kriminale ..korruptive..kanabiste..e rilindjes…improvizon insinuata denigruse..per Sali Berishen…demokracine..pluralizmin..dhe ja mbydh deren e hapjes negociatave te asocimit Europian.. ne kembe …Atdheu ne rrezik”, shkruan Deda.

Më herët ka reaguar edhe djali i tij Julian Deda që shkruante:

“Historikisht keshtu kane vepruar regjimet e egra, gjithmone kane tentuar t’i hedhin benzine zjarrit”, nënvizonte Deda.(TemA)

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img