HYRJELAJMEPOLITIKË“Intelektualët e...! Kanë më pak vota se Fino i vdekur“, Arben Skënderi...

“Intelektualët e…! Kanë më pak vota se Fino i vdekur“, Arben Skënderi i kthehet keq Ismet Drishtit për komentet ironike: E sqarojmë bashkë…

Gazetari Ismet Drishti ironizoi ditën e sotme me partitë e vogla dhe kryesisht me Bindjen Demokratike, ku deklaroi se edhe Bashkim Fino i vdekur mori më shumë se kandidatët e kësaj force politike.

Në disa statuse të njëpasnjëshme, Drishti me humor deklaroi se “Astrit Patozi u zgjodh administrator pallati”, kjo pasi votat e tij nuk i kalojnë një mijë.

Këto komente kanë sjellë reagimin e ashpër të kandidatët të Bindjes Demokratike për Tiranën, Arben Skënderi, i cili i është kthyer keq Drishtit për termin e përdorur “intelektualët e bythës” dhe e ka paralajmëruar që të mos e ofendojë më.

Postimi i Ismet Drishtit:

Shkoni e gjeni azile ku te pleqeroni turpin! Turp! Gjeni vrime e fusni surreterit.

Intelektualët e bythës! Nga megallomani pordhac i mikluar në zyra qeverish Arben Skënderaj burrë e grua 92 vota Tiranë-Korçë, tek fëmija i llastuar Fabian Topollari e me radhë. Secili prej tyre ka vota më pak se Bashkim Fino i vdekur!

 

Postimi i Ismet Drishtit:

 

 

Përgjigja në komente e Arben Skënderit:

TE TJERA

spot_img