“Na bëre merak komandant” Numërimi favorizon PS, Artan Hoxha bën komentin epik për Ilir Metën

1994

Procesi i numërimit po vijon në mbarë vendin.

Partia Socialiste ndërkohë kryeson bindshëm.

Vihet re fakti se prej disa orësh nuk ka patur asnjë reagim nga presidenti Ilir Meta.

Lidhur me këtë, gazetari Artan Hoxha ka bërë një reagim me tone ironie.

“Ore, do na thoni nga behet komandanti sot, se na keni bere merak… Jo per gje po na mesoi keq, duke u shfaqur çdo nje ore, ose ne nje qytet te ndryshem, ose ne konference shtypi…

Komandant, po nuk fole ti, ata dy “zv/komandantet” e tjere, nuk flasin dhe nuk flasin”, shkruan Hoxha.