A do japësh dorëheqjen nëse humb? Përgjigjet Basha: Dje më ka ndodhur diçka se nuk e besoja!

2204

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është i bindur se do të dalë fitues në zgjedhjet e 25 prillit.

- PUBLICITET -

I pyetur nga Arjan Çani në “Zonë e Lirë” nëse do të japë dorëheqjen si kryetar i PD, nëse humb zgjedhjet, Basha nuk ka një përgjigje dhe thekson se dje i ka ndodhur diçka që nuk e besonte më parë, takimi me 500 socialistë.

“Kjo betejë nuk bëhet për mua dhe për të. Unë do të jem kryeministri i të gjithë shqiptarëve. Nuk ka opsion dy. Shqipëria nuk mund të mbetet e izoluar. Dje më ka ndodhur diçka që nuk besoja se do më ndodhte. Kam pasur një takim me 500 socialistë të Durrësit. Është kudo nga Saranda në Tropojë. Në Tiranë, ka një gëzim të brendshëm sepse e kuprojnë që është dita e tyre,” tha Basha.

- PUBLICITET -