“Po përgatitet ky skenar i zi” Alfred Cako hedh dyshime para 25 prillit: Ja lëvizja që do bëjë Rama

631

Konspiracionisti Alfred Cako nuk i ndal teoritë e tij as dy ditë para zgjedhjeve të 25 prillit.

- PUBLICITET -

Ai ka parashikuar trazira nëse kryeministri Edi Rama merr një mandat të tretë.

Sipas Cakos, kjo do të ndiqet nga rebelime dhe protesta masive të drejtuara nga dyshja Berisha-Meta.

REAGIMI I PLOTE:

Skenari i Qeverise pas 25 prillit

Se pari, ky skenar eshte i lidhur me axhendat e Cabales si ne gjithe shtetet me kulture perendimore dhe Qeveria Shqiptare ne parim do pranoje axhenden e OBSh ku ne jemi te perfshire. Por mendoj se shkalla e intensitetit te zbatimit te skemave te Plandemise do te jete e ndryshme, ne varesi te ciles Qeveri qe do te jete ne Tirane. Mesazhet per kete jane dhene gjate fushates se PS dhe Opozites. Mos haroni qe egersia e zbatimit te urdhrave te OBSh keto 8 vjet do te percaktoje shkallen e egzistences dhe vazhdimesise se jetes shqiptareve dhe vuajtjeve te tyre ne kete situate tmerresisht te jashtezakonshme kur shume qeveri ja kane kaluar shfarosjeve te Stalinit, Maos, Hitlerit. Ky qendrim ndaj urdhrave te OBSh prej dy qeverive te mundshme te ardhshme ne Shqiperi duhet te jete kriteri per ke duhet te votojme dhe jo kriteret e tjera subjektive te karakterit te Rames dhe katershes Berisha-Meta-Monika-Basha apo programeve te tyre. I kapim te dyja rastet e qeverisjeve dhe bejme nje analize hipotetike te shkurter.

Rama gjithe fushaten dha mesazhet se ai eshte i bindur 100% ndaj kerkesave me formale te OBSh me reklamat dhe fushaten, sidomos me mbylljen e daj ku pjesemaresit ne mitingun e PS nga gjithe administrata qendrore e lokale e Bashkise ngjanin si personazhe sureale te ndinje filmi horrir apo zombi qe sa here qe lideri i tyre ngrinte zerin ne menyre patetike, pavaresisht se thoshte dicka idiote per Zahon, fillonin duartrokitjet e pakuptimta frenetike.Gjithashtu, disa deklarata nga ana e Rames flasin per nje skenar te zi ne 3 muajt e ardhshem ne sinkron me kerkesen e Merkel per lockdoën te ashper ne gjithe Evropen edhe disa muaj te tjere. Kjo do te jete e tmerrshme nese kete axhende e zbaton me egersi Qeveria e ardhshme e socialisteve. Sigurisht qe nese rivjen PS ne pusbtet me nje mandat te yrete do te kete rebelime e protesta masive te drejtuara nga dyshja Berisha-Meta por Rama ka garancine e mbeshtetjes nga forcat e Natos qe do te vijne ne Shqiperi ne dt.26 prill dhe vendosja e dates se zgjedhjeve me 25 prill nga PS nuk eshte rastesi por e mirkalkuluar me Cabalen duke marre parasysh rezistencen e Opozites, sidomos ne rast te ndonje rezultati rrote me rrote ose te manipuluar nga Qeveria.

Pra ardhja e PS do te thote vazhdimi i gjobave per madke, mbyllja e bizneseve, vaksinim i eger me imponim e shtrengim.

Ne rast se ne pushtet vjen opozita e cila ka dhene gjate fushates mesazhe anti Plandemi, sigurisht qe nuk do te kete refuzim formal ndaj OBSh por axhenda e tyre nuk mund te zbatohet nga nacionalistat plot mekate me shqiptaret, treshja Berisha-Meta-Monika.

- PUBLICITET -