Nëse do kishte vetëm 1 vaksinë, do ja jepte Metës apo Berishës? Përgjigjja epike e Ramës

4888

I pyetur se kë do të zgjidhte për të vaksinuar mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në rast se do të kishte vetëm një vaksinë kundër COVID-19 , kryeministri Edi Rama nuk e ka kursyer ironinë e batutat te përgjigjia e tij.

Rama tha se do t’i linte ata t’ja bënin njëri-tjetrit, por shtoi me siguri se të dy kundërshtarët e tij politikë do ta linin vaksinën të skadonte, që pastaj të thoshin se vaksinat janë të skaduara.

“Do ia lija që t’ia bënin njëri-tjetrit dhe asnjëri nuk do e bënte për tjetrin sepse jam sigurt që do e linin aty që vaksina të skadonte që pastaj të thonin se vaksinat janë te skaduara”, tha Rama.