Lajm i trishtë që në mëngjes, Covid-19 i mer jetën shefit të madh shqiptar, paralajmërimi i tij i fundit: “Lëreni politikën, vaksinoni popullin”

769

Mëngjesin e ditës së sotme u mësua se ka ndërruar jetë një ndër shefat më të mëdha të kuzhinës i njohur në Kosovë e Shqipëri i cili njihej për pasionin e tij për kulinarinë.

Bëhet fjalë për Përparim Babalija i cili u shua para kohe për shkak të virusit. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve ai nuk ja doli dot që ta fitonte këtë betejë.

Pak kohë para se të ikte nga botë ai pati bërë edhe një postim në rrjetet sociale, një thirrje për të gjithë politikanët që të lënë politikën për një moment dhe të fokusohen në vaksinimin e popullit.