“Ka qenë bllok në telefonin tim, na pajtoi Basha”/ Kryemadhi tregon sherret me Metën: Zihemi e shahemi me mesazhe

336

E ftuar në Opinion , Monika Kryemadhi ka treguar se jo pak herë ka diskutime me të shoqin, presidentin Ilir Meta.

Madje ajo thotë se jo pak herë i ka bërë bllok, ndërsa ka qenë kreu i PD ai që i ka pajtuar.

Pjesë nga biseda:

Monika Kryemadhi: Meta ka qenë block në telefonin tim, zihemi me mesazhe, shahemi me mesazhe dhe zoti Basha ka qenë ndërmjetësuesi për t’u takuar. Zihemi për çështjet e zgjedhjeve, sepse ajo që unë mendoj është që çështja e procesit zgjedhor kërkon fokusim të gjithë institucioneve. Ajo që është më e rëndësishme , presidenti, Kryeministri, Policia, Prokuroria dhe Gjykata janë institucione dhe duhet të jenë shumë korrekte.

Blendi Fevziu: Rama ka qenë pajtues i gjaqeve?

Kryemadhi: Basha, Basha, ai është në unison me zotin Meta…