Nuk do ta besoni! Lulzim Basha përveçse politikan edhe “DJ”…

187

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten Aurela kanë rrëfyer për herë të parë së bashku në një studio televizive njohjen që përfundoi më pas me kurorëzimin e martesës.

- PUBLICITET -

Gjatë bisedës u zbuluan dhe pasione të fshehura të çifit.

“Dj është fjalë e madhe. Unë kam patur një pasion të madh për muzikën. “Hiperheit” (grup muzikor) që jepej të shtunë dhe të diel nga radio italiane. Unë kam filluar ta dëgjoj ‘hipërheit’ shumë i vogël te radio iliria e ndiqja si I çmendur. Kohën e parë që fillova ta ndjek mbaj mend dhe hitet, kam qenë i marrosur pas muzikës perëndimore, por. Mirëpo, kjo ishte atëherë e ndaluar.

Papritur ndodhem te një vend i cili ishte me disko ku s’kishte nevojë të merrje një kasetë të Michael Jackson, papritur muzika mu hap si mundësi dhe unë kisha shumë qejf diskot. Kam një shok Riçardin dhe ai ishte Dj i vërtetë. Afër kampusit të Universitetit kishte një disko të famshme dhe Riçardi ishte mbreti I DJ.

Ne shkonim kërcenim në orët e vona dhe mendoj që ajo dashuria për muzikën mu kthye në një kuriozitet të madh si funksionon kjo gjëra prandaj mësova nga ai. Atëhere ishte me pllaka ndërsa tani është dixhitalizuar dhe atëherë kërkonte një fare mjeshtërie”, tha Basha në rubrikën “Gjysma ime”.

- PUBLICITET -