HYRJELAJMEHISTORIA IMELulzim Basha rrëfehet si rrallëherë, tregon sikletin që ka pasur me nënën

Lulzim Basha rrëfehet si rrallëherë, tregon sikletin që ka pasur me nënën

I ftuar në rubrikën “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare ka qenë kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe bashkëshortja e tij Aurela.

Ata kanë bërë një rrëfim ndryshe duke zbuluar më shumë për jetën e tyre private. I pyetur nga moderatori Ardit Gjebrea se si ka përjetuar faktin që e ëma ka qenë dhe mësuesja e tij dhe nëse ishte e vështirë apo e lehtë për të, Basha ka treguar se ishte shumë e vështirë.

BISEDA:

Ardit Gjebrea: Shkollën 8-vjeçare më duket se Luli e kryer tek Skënder Çaçi, ka qenë mësuese dhe mamaja juaj. Ndonjëherë sa e lehtë dhe e bukur duket, aq e vështirë dhe me përgjegjësi duket që je në një shkollë ku e ke dhe mamanë mësuese, si e mban mend?

Lulzim Basha: Është fakt publik për të gjithë moshatarët e mi, qoftë për ata më të mëdhenj se unë apo ata pak më të rinj se unë, për të gjithë brezin e mësuesve që ishte në mënyrën më absolute një barrë e dyfishtë. Nëna ime që dua ta përshëndes sot, të gjithë i kemi fjalët në majë të gojës për dashurinë për nënën dhe që i detyrohemi gjithçka, është e vështirë të gjesh fjalë të tjera por unë me të vërtetë i detyrohem shumë, shumë nënës sime. Ajo ka qenë një shtysë e jashtëzakonshme që unë të jepja më të mirën time. Pasi përfundova gjimnazin ishte një largim dramatik për familjen sepse u ndamë.

TE TJERA

spot_img