GJENDET E VDEKUR NJE GRUA NE SHKODER, NE TRUPIN E VIKTIMES PLAGE NGA MJETE TE MPREHTA

7164

Nje ngjarje e rende eshte shenuar mesditen e se enjtes ku nje grua e moshes rreth 45 vjec eshte gjetur pa jete.

Nga sa behet me dije e ndjera ka qene e semure nga shendeti mendor ku deri para pak ditesh ka qene e shtruar edhe ne spitalin psikiaktrik. Nga te dhenat e para raportohet se e viktima kishte 3 femije ku me i vogli eshte i moshes rreth 6 vjec.

Ne vendin e ngjarjes kane mberritur menjehere forcat e policise si edhe grupi hetimor te cilet po merren me zbardhjen e ngjarjes. Viktima eshte gjetur me plage ne trupin e saj te cilat jane te shkaktuara nga mjete te mprehta.

Ngjarja e rende ka ndodhur ne vendin e quajtur si “Pallati 8 katesh” nderkohe pritet nga ana e policise se Shkodres edhe nje komunikim zyrtar i kesaj ngjajeje te rende.

Trupi i gruas është gjetur brenda në shtëpinë e saj. Policia ka rrethuar zonën dhe po merr në pyetje familjarët dhe të afërmit e viktimës.

Lexo edhe:   Vrau gruan dhe fshehu ngjarjen, burri arrestohet pas 1 viti bashkë me mjekun e urgjencës