Zbardhet arsyeja, pse Edi Rama nuk pranon DEBAT PUBLIK me Lulzim Bashën

344

Kryeministri Edi Rama nuk pranon të dalë në debat publik përballë kryedemokratit Lulzim Basha. Ai tha se për të bërë debat, do duhej që përballë të kishte një lider që mban përgjegjësi për atë që thotë dhe për atë që bën.

- PUBLICITET -

“Nuk di të ketë pasur ndonjëherë në zgjedhjet shqiptare debat mes kryeministrit dhe rivalëve. Nëse është traditë dhe unë e kam thyer.

Do të duhej të ishte vërtetë përballë një lider që do të ishte tërësisht përgjegjës për atë që thotë dhe atë që bën, jo një lider që i ka fshehur nga ekranet ata që e imponojnë dhe që mund ta fshijnë nga ekrani për 30 sekonda”, tha Rama në RTSH.

- PUBLICITET -