“Më dole jashtë parashikimit”, Rama habitet me kryebashkiakun: Vetëm këtë gjë nuk e prisja nga ty

Kryeministri Rama nuk i ka kursyer batuat gjatë një dreke në një nga restorantet agro-turizëm të zonës në Përmet.

Rama shoqërohej nga kryebashkiaku i Përmetit, Tërmet Peçi ku gjatë bisedave, kreu i qeverisë kishte vënë re që Peçi përpara në tryezë mbante një gotë me ujë dhe jo me raki. Kjo i ka mjaftuar për ta ngacmuar me batuta.

Pjesë nga bisrda

Tërmet Peçi: Kam kënaqësinë të prezantoj të gjithë…(i bie telefoni)

Edi Rama: S’të lë populli, të shkatërroi

Tërmet Peçi: Vetëm më ke mësuar t’i përgjigjemi popullit orë e minutë

Edi Rama: Vetëm aty mos çedo.

Edi Rama: Të tëra i prisja nga ty, por që të na bëjë gëzuar me ujë këtë nuk e prisja. Kjo është e vetmja gjë që më del jashtë parashikimit. Gëzuar me ujë në Gjirokastër është normale, por këtu te dy unë nuk e kuptoj.

Tërmet Peçi: Jemi në kohë të trazuara dhe mendja duhet të jetë e kthjellët.

Edi Rama: Shkurt muhabeti nuk ke raki për të bërë gëzuar. Bëjmë shaka, s’ka problem.

Rama: Ti je nga Picari tamam. Nga aty vjen tërmeti. Ke garë të fortë me Damianin?

Peçi: Unë kam lindur tërmet, ai do të bëjë tërmet.

TE TJERA

spot_img