“Shumica janë kokëtulë” Arian Çani nuk lë gjë pa thënë: Rama pak po bën, unë do kisha bërë më shumë

Moderatori Arjan Çani është pyetur së fundmi nëse humbja e gjyqit me biznesmenin italian Francesco Becchetti do ta dëmtojë kryeministrin Edi Rama për rezultatin në zgjedhje.

I ftuar në programin “Të paekspozuarit”, Çani shpërtheu i revoltuar dhe u shpreh se nga natyra nuk është optimist, por i pëlqen të jetë fatalist.

“Unë nga natyra nuk jam optimist. Më pëlqen të jem fatalist. Them se Rama bën mirë që i bën këto. Pak po bën. Nuk dua të jem cinik. Kur shoh këto që ai bën them me vete, përse jo? Ai ka kuptuar që në këtë vend mund të bësh cfarë të duash dhe nuk reagon njeri. Shumica janë ca kokë-tulër, njerëz kokë, dhe ai i shkel me këmbë.

Një popull që nuk ngrihet, me sa duket i ka punët mirë, drogë, informalitet… Ku jemi ne në Suedi, Norvegji. Ne jemi një vend, që deri para pak vitësh kemi qenë barinj dhe analfabetë. Ai pak po bën, unë do të kisha bërë më shumë.”, u shpreh Çani.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME