Jo një, por dy lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra dhe magnituda

568

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në vend mëngjesin e sotëm.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 06:00 dhe 7:00 të mëngjesit të sotëm.

Sipas të dhënave nga EMSC më i fortë ka qenë tërmeti në Tiranë me magnitudë 3.3,i ndjerë dhe në Durrës.

Ndërsa lëkundja e dytë ka qenë me magnitudë 2.5 në orën 7 e 12 minuta, i ndjerë në Gjirokastër dhe Elbasan.