“Ne mund ta bejme Shqiperine…” Tom Doshi uron festen e pashkeve…

Deputeti dhe kryetari i partisë Sicialdemokrate Tom Doshi me anë te një postimi në rrjetet sociale ka uruar festën e Pashkëve të gjithë besimtareve të krishterë.

Në urimin e tij Doshi nder të tjera shkruan se duke shtrënguar duart me njeri tjetrin, duke kërkuar bashkimin dhe jo ndarjen në mund ta bëjmë më të mire Shqipërinë.

Postimi i plotë i deputetit Tom Doshi:

Të dashur besimtarë katolik ju uroj me zemer këtë ditë të madhe të Ringjalljes së Krishtit!
Gezuar! Dita e Pashkes është dita e shpreses, e ngadhenjim mbi vdekjen, vuajtjen, persekutimin dhe mundimet! Krishti u ringjall për të na mesuar se e mira e mund të keqen, se e drejta triumfon mbi padrejtesine, se dashuria e mund urrejtjen!
Të gjithe ne kemi nevoje per këtë mesazh, për këtë pranvere besimi! Pandemia dhe shume probleme të tjera ekonomike e politike kane goditur vendin tone por me besimin në Zot, duke shtrenguar duart me njeri tjetrin, duke kerkuar bashkimin dhe jo ndarjen ne mund ta bëjmë më të mire Shqiperine, jeten tone dhe njeri tjetrin!
Per shumë mot Pashken e me shendet !
Tom Doshi


TE TJERA

spot_img