HYRJELAJMEHOROSKOPIHoroskopi per muajin prill, shenjat me me fat ne dashuri dhe pune...

Horoskopi per muajin prill, shenjat me me fat ne dashuri dhe pune…

Ky është Horoskopi për muajin Prill 2021 nga Paolo Fox.

Dielli, Merkuri dhe Venusi do të ndikojnë në shenjën e Dashit. Jeta juaj do të përmirësohet në javën e parë të muajit. Periudha e rimëkëmbjes së Demit. Horoskopi për Prill 2021 njofton se nga maji Jupiteri do të kthehet në favor. Gaforrja në funksion të konfuzionit mendor dhe profesional. Binjakët do të vazhdojnë të përjetojnë situata sfiduese. Për Luanin është koha për të mos u rrëzuar dhe për të rifituar qetësi. Për Virgjëreshën, ankth për teste më në fund ka kaluar. Për Peshoren, muaji është shumë i qetë. Sidoqoftë, do të ketë mundësi për suksese dhe fitore.

Akrepi do të ketë ndryshime të rëndësishme në vendin e punës. Shigjetari momente akoma të tensionuara. Por do të jeni në gjendje të gjeni disa përgjigje për dyshimet tuaja. Bricjapi ende periudhë e pasigurt. Ka edhe shumë paqëndrueshmëri në ndjenja. Muaj i favorshëm për Ujorin. Për Peshqit Prilli do të jetë sfidues, pasi dëshironi ndryshime.

Horoskopi për muajin Prill 2021 nga Paolo Fox: të preferuarit në dashuri, punë, dhe shkollë, që do të kenë fat dhe sukses

Dashi

Prilli do t’ju lejojë të përfshiheni sërish në çështjet e dashurisë dhe njohjeve. Në fakt, pasi kriza e vitit të kaluar që të kapërcehet, ju do të përfshiheni në propozime interesante. Kush është në pritje të drejtësisë, më në fund do të gjejë një zgjidhje. Në dashuri, e keni të vështirë të jeni i vetëm. Prandaj, është më mirë të zgjeroni miqësitë e reja, madje edhe në rrjetet sociale, sesa të ndiheni të fshikulluar. Prania e Venusit, Diellit, Hënës dhe Merkurit të Dielën më 11 prill parashikon takime të reja.

Binjakët

Horoskopi për prill 2021 parashikon momente interesante. Sakrificat e bëra në të kaluarën do të jenë një trampolinë për projekte të reja. Yjet janë gjithashtu në favor të atyre që duan të ndryshojnë vendin e punës. Përveç kësaj, do të ketë një mundësi për fitime të reja për të gjithë. Muaji është shumë pjellor për iniciativa financiare. Në dashuri do të goditeni nga harku i “Cupidit”, pa paralajmërim. Kalimi i Venusit, në gjysmën e parë të muajit, do të favorizojë takime të reja e të ngrohta.

Ujori

Ky muaj është vërtet i mirë për ju. Në vazhdën e Marsit, një periudhë pozitive vazhdon. Gjithashtu priten përmirësime në vendin e punës. Në dashuri ju i jepni shumë rëndësi tërheqjes fizike dhe pasionit, por ka nevojë për të planifikuar të ardhmen tuaj. Zemrat e vetmuara do të tërhiqen nga një person i largët ose dikush që tashmë është i zënë.

Luani

Këtë muaj keni durim, edhe nëse shpesh duhet ta bëni fytyrën e mirë dhe lojë të keqe, vazhdoni më tej. Qielli, herët a vonë, do të pastrohet. Bëni kujdes nga mosmarrëveshjet ligjore. Kërkoni një marrëveshje që të mos keni vështirësi ekonomike. Për dashurinë, ky është një muaj plot aventura, flirte, dëshirë për t’u dashuruar. Hapësirë e shkëlqyer për zemrat e vetmuara që do të jenë protagonistët e Prillit.

Parashikimi mujor prill 2021, shenjat e zjarrit dhe tokës

Shigjetari

Horoskopi për prill 2021 premton të jetë i dobishëm. Midis datave 10 dhe 11 diçka do të lëvizë dhe ju mund të merrni kontaktin e duhur për të vendosur disa projekte që ju interesojnë. Gjithashtu të hënën më 12 prill ju mund të mbingarkoheni nga një lajm i mirë. Venusi është në tranzit pozitiv dhe do t’ju japë emocione të forta dhe të reja. Ata që kanë përjetuar tradhti ose largime mund të vendosin të afrohen ose të takojnë njerëz të rinj. Beqarët janë favoritë.

Demi

Fillon një periudhë shërimi për ju. Nga maji, në fakt, Jupiteri do të kthehet në favorin tuaj. Pas vështirësive në punë dhe përpjekjeve të shpenzuara, do të dëshironi një ndryshim. Nga dita e 19-të, Dielli do të hyjë në shenjë. Paolo Fox parashikon stabilitet në marrëdhënie dhe lajme të shkëlqyera për ju. Prania e Venusit nga data 14 do të ndihmojë ndjenjat. Beqarët, veçanërisht të rinjtë, do të tërhiqen nga takime të reja.

Virgjëresha

Vendosmëria juaj, veçanërisht në kohë të vështira, tani ju lejon të merrni merita dhe shpërblime. Ishte një muaj veçanërisht i favorshëm. Nga data 19 ju do të shijoni një tranzit shumë të favorshëm planetar. Urani, Venusi Dielli dhe Mërkuri do të bashkohen për t’ju dhënë energji. Ata që kanë përjetuar distanca ose konflikte mund të rimarrin lehtësisht harmoninë dhe bashkëpunimin që kanë humbur. Nga mesi i muajit çiftet e qëndrueshme do të kenë një mirëkuptim të shkëlqyeshëm.

Bricjapi

Horoskopi për prillin 2021 ju premton një periudhë ende të pasigurt. Marsi përfundoi me ditë të lodhshme dhe të ngarkuar, por kjo ju dha mundësinë e një fillimi të ri për projektet tuaja. Nga pikëpamja profesionale, rruga është ende e dyshimtë, por në muajt në vijim, saktësisht nga 13 maji, pritet një lajm i mirë. Kujdes nga marrëdhëniet romantike. Do të shihni veten të paqartë dhe kontradiktor ndaj ndjenjave. Ata prej jush që jetojnë me dy këmbë në një këpucë do të duhet të vendosin se cilën të veshin.

Horoskopi për muajin Prill 2021: shenjat e ajrit dhe ujit

Peshorja

Horoskopi i prillit 2021 ju nxit të mos grindeni. Prandaj, shmangni bërjen e lëvizjeve të rrezikshme ose të nxituara nga zemërimi. Gjithashtu përpiquni të mos i ngrohni shpirtrat me bashkëpunëtorë ose kolegë. Paolo Fox rekomandon të mendosh, të krijosh, të shpikësh dhe pastaj të marrësh masa. Në dashuri, shmangni grindjet të paktën deri në 19 prill. Përgatituni, sidoqoftë, për momente intimiteti, përqafime dhe përkëdhelje.

Gaforrja

Këtë muaj jeni ende shumë të hutuar. Nga qershori do të ketë shumë ndryshime në blerje, por për momentin është më mirë të mos flisni për to. Dy javët e para të prillit do të karakterizohen nga pasiguri emocionale. Ju keni nevojë për të arritur qëllimet tuaja. Paolo Fox parashikon shumë kontradikta në çështjet e zemrës.

Akrepi

Prilli do të sjellë ndryshime të rëndësishme në vendin e punës dhe do të keni avantazhin për shtigje të reja. Jeni nervoz dhe i trazuar pas vitit të kaluar dhe duket gjithnjë e më e vështirë për të bërë zgjedhje të mençura. Jeni aq intolerantë sa nuk mund të bëni as një fytyrë të mirë dhe një lojë të keqe. Kujdes nga stresi. Momente të vështira edhe në dashuri. Për të ushqyer tensionet, midis datave 14 dhe 19, do të ketë praninë e Diellit dhe Mërkurit. Për më tepër, nga marsi i vitit 2019, tranziti i Uranit ju shtyn në momente reale të kontradiktave.

Peshqit

Muaji Prill 2021 është mjaft sfidues. Ashtu si Marsi premton të jetë një muaj i paqëndrueshëm. Në fushën profesionale do të ketë shumë ndërlikime. Studentët gjithashtu do të ndjehen vonë me studimet e tyre. Dashuria është protagoniste këtë muaj. Nga data 14 dhe pas datës 23 do të përfshiheni në dy tranzite pozitive. Venusi dhe Marsi do të jenë të favorshëm. Nëse vendosni t’i jepni fund marrëdhënieve të vdekura, ose të bëni njohje të reja, do të ndiheni të lirë!

TE TJERA

spot_img