Denada Toçe: Dua të ndryshoj Shqipërinë për fëmijët e tu; Fevziu: Unë ju kam thënë të ikin

Psikologia Denada Toçe është njëra prej portreteve të reja që kandidojnë në zgjedhjet e 25 Prillit. Ajo do të kandidojë nën siglën e Bindjes Demokratike.

E ftuar në emisionin Opinion në Tv Klan, Toçe tha se angazhimin në politikë dhe kandidimin në zgjedhje e ka menduar prej disa kohësh.

Ajo përsëriti disa herë se përfshirja në listat e kandidatëve për deputetë nuk është pazar politik, por marrëveshje.

E pyetur nga drejtuesi i Opinion, Blendi Fevziu, se cila është filozofia e saj për përfshirjen në zgjedhje, psikologia e njohur u shpreh se fëmijët e saj dhe e ardhmja e tyre kanë qenë një shtysë e fortë për të bërë ndryshimin.

Blendi Fevziu: Cila është filozofia që ke dashur të kandidosh? Edhe e vetme, edhe e pavarur, edhe pa mbështetje?

Denada Toçe: Unë që herët e kam dashur këtë vend dhe vazhdoj ta dua akoma. Kam pasur me dhjetra e mijëra mundësi sepse ky vend të shtyn dhe të krijon një trysni në çdo hap të jetës, në çdo dekadë timen ka krijuar një trysni për të thënë Denada pse nuk shkon andej ta bësh shkollimin tënd? Pse nuk shkon andej të vizitohesh te mjeku? Dhe ky lloj presioni tashmë ka ardhur te gjëja më e shtrenjtë që unë kam trashëguar, që janë fëmijët e mi.

Blendi Fevziu: Dhe ti tani do të ndryshosh Shqipërinë për fëmijët e tu?

Denada Toçe: Po dhe për fëmijët e tu.

Blendi Fevziu: Jo unë u kam thënë të ikin. E kam thënë disa herë në televizor. I qëndroj akoma.

/tvklan.al

 

TE TJERA

spot_img