Homazhet për Bashkim Finon/ Tom Doshi i pranishëm

783

TIRANË– Tom Doshi ishte një nga figurat politike që kreu homazhet në Pallatin e Kongreseve për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos. Doshi, ndryshe nga figurat e tjera nuk zgjodhi që të prononcohej për mediat.

- PUBLICITET -

Pasi kreu homazhet brenda Pallatit të Kongreseve ai u pa të zbriste shkallët dhe të largohej drejt makinës së tij.

Bashkim Fino mbylli sytë sot në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm. Ai ishte infektuar me Covid-19 që nga 13 marsi, virus të cilin nuk e mposhti dot. Fino ka pësuar një arrest kardiak që i shkaktoi vdekjen. Pas vdekjes, politika PD e PS u bë bashkë dhe të gjithë ngushëlluan familjen për humbjen e Finos.

(a.b)/dosja.al

- PUBLICITET -