“Do bëjmë bashkë një pakt, çfarëdo që të them në emision, mos e përdor për…”, virologu i njohur habit moderatoren me kërkesën e tij

Moderatorja e njohur, Oriela Nebijaj do të garojë si deputete nën siglën e PD-së më 25 Prill. Në listën e bërë publike, Nebijaj është vendosur e 18-ta në qarkun e Tiranës dhe urimet për moderatoren kanë qenë të shumta.

Mëngjesin e sotëm, gjatë një lidhje Skype në “Wake Up”, drejtori i departamentit të vaksinave në kompaninë “GeoVax”, Arban Domi i bëri një shaka moderatores së njohur.

“Çfarëdo që të them sot të mos e përdorni për fushatë”, i tha Domi-Orit, duke e habitur pa masë këtë të fundit. Por e gjitha ishte në kuadrin e shakasë dhe virologu i njohur e uroi moderatoren për angazhimin e saj politik.

Biseda e plotë

Domi: Para se t’i përgjigjesha pyetjes doja të bëja një pakt me ju Oriela, që çfarëdo që të them sot të mos e përdorni për fushatë.

Ori: Unë?

Domi: Po

Ori: Rri i qetë

Domi qesh: E them sinqerisht, suksese

Ori: Faleminderit

Isli: Na trembe

Ori: Po (qesh) thashë…

Domi: Thjesht për t’u uruar

Ori: Faleminderit shumë

TE TJERA