Lulzim Basha jep lajmin e mirë: Kjo është kategoria që do përfitojnë rritjen e pagave me 60%

234

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me mësues të sistemit parauniversitar në njësinë nr.11 në Tiranë.

- PUBLICITET -

Gjatë fjalës së tij Basha theksoi se është e pafalshme braktisja e shkollave në vend.

Me programin e kësaj force politike, kryedemokrati tha se pagat e mësuesve do të rriten me 60% dhe se arsimit do t’i jepet vendi që meriton.

- PUBLICITET -