KANDIDATI PËR DEPUTET KUJTON SFIDËN PËR TË LËNË GOMARIN DHE KARROCËN PËR…

15777

Ky status është publikuar në profilin personal nga kandidatit për deputet i Lëvizjes për Ndryshim z.Nest Zefi.

 

Ndersa po shihja kete foto ne arkivin e memories, kujtoj sfiden e madhe qe duhej ba per me lane gomarin e pershkrue nji trajektore tjeter jete, ne sintoni me potencialet e mia e trendin e zhvillimit.

Mbaj mend se gomari kur i hoqem karrocen dhe e lame pa pune, sepse erdhi traktori e mjete ma te specializueme, edhe pse trajtohej mire, filloi nji hakmarrje te madhe, tue rrezikue jeten e atyne qe kishte afer dhe kujdeseshin per ta.

Dy a tri here ka sulmue me kafshim njerzit qe i conin me hanger.

Prandej, duhet kujdes e distanca e sigurise, kur trathtohet modeli i gomarit, sepse tue kene qenie pa liri, por me reflekse te kushtezueme mbijetese te orientueme, nuk e kupton sensin e lirise e nevojen per ndryshim…ps. gjithsesi, ne kohen qe asht shkrep kjo foto, thaset me grune po shkonin ne mulli me u blu…