NIS FUSHATA ELEKTORALE, QYTETARËT: NUK DO MARRIM PJESË

Nis zyrtarisht sot fushata elektorale për zgjedhjet parlametare të 25 prillit. Disa nga partitë politike do të zhvillojnë sot takime për të hapur këtë fushatë që do të zgjas për një muaj. Ndryshe nga vitet e tjera për shkak të situatës në të cilën ndodhemi të krijuar nga Covid-19 pritet që të ketë një numër më të vogël të pjesmarrësve.

Të pyetur nëse do të marrin pjesë në takimet që do të bëhen gjatë fushatës një pjesë e mirë e qytetarëve të Shkodrës nuk janë të interesuar pasi sipas tyre pengesë nuk është Covid-19 por humbja e shpresës tek partitë.

Ndonëse sot ka nisur zyrtarisht fushata partitë politike në të gjithë vendin kanë më shumë se një javë që po bëjnë fushatë. Ndryshe nga vitet e tjera risisa e këtyre zgjedhjeve është dhe gara brenda llojit ku secili kandidat lufton për të marrë sa më shumë vota.

Fushata do të zgjasë deri me 23 prill për të ja lënë vendin betejës elektorale që do të zhvillohet me 25 prill.

Shqiptarja përlot me rrëfimin/ Burri më ka nxjerrë të fle pa rroba në rrugë, doja të hidhesha nga ura në Greqi

Në puntatën emsionit “Shqipëria Live” u trajtua historia e një 39-vjeçareje të quajtur Elvina Gjoka, e cila kishte përjetuar një dh unë çnjerëzore nga...

Aksident tragjik/ Autobusi që transportonte një ekip futbolli, bie nga ura

Një autobus që transportonte një ekip futbolli, herët këtë të hënë pësoi një aksident, duke rënë nga një urë, ku gjetën vdekje pesë vetë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...