Mesi i javës vjen me surpriza/ Ulje temperaturash dhe reshje dëbore

272

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te MBIZOTEROHET ne pjesen me te madhe nga kushtet e qendrueshme atmosferik, duke sjell kthjellime dhe vranesira te pakta. POR ne zonat Veriore vranesirat do te krijojne mundesi te pakta per reshje te izoluara debore.

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, POR do te rriten ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 12°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Verior – VeriLindor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 balle.