Taulant Balla zbulon skenarët e errët të Metës dhe Berishës dhe ku qëndron Basha

248

Numri 2 i Partisë Socialiste, Taulant Balla tha në një deklaratë të gjatë Meta dhe Berisha kërkonin shtyrjen e zgjedhjeve të 25 prillit me qëllime të qarta rreth koalicionit PD-LSI

- PUBLICITET -

Sipas tij dhe Ardian Dovranit, Meta dhe Berisha nuk kanë penguar reformën në drejtësi dhe ka fakte që ata donin ta shkëpusnin koalicionin me LSI-në për arsyen e vetme që drejtësia të ecë përpara.

“Ardian Dvorani anëtar i GJL, që kishte mendim pakice për bllokun e zi të të Metës, vlerësohet si kampion i luftës kundër korrupsionit. ky është mesazh, por është alarm për shqiptarët se Meta dhe Berisha s’kanë hequr nga pengimi i reformës, në këtë sallë ka fakte, se ne donim ta shkëpusnim koalicionin me LSI për këtë punë që drejtësia të ecë para.

Më 25 prill i pret një goditje më e madhe se ajo e 25 qershor 2017, sepse shqiptarët se pranojnë që kjo punë e bërë , i SHBA dhe BE të lihet përgjysmë. në këtë seancë ne votuam edhe një marrëveshje me SHBA si Skavica.

Është krijuar bashkëpunimi strategjik, me të mbaruar këto zgjidhje të vazhdojmë për kërkesën. Puna e kuvendit duhet te vazhdojë, Luli prapë s’do jetë në parlament se do ketë bojkot prapë për humbjen e radhës”, u shpreh Balla.

- PUBLICITET -