Rrëfehet Adi Krasta/ Gazetari tregon për herë të parë si la dasmën dhe u largua me …

266

Gazetari i njohur Adi Krasta ka bërë mbrëmjen e djeshme një rrëfim ndryshe.

- PUBLICITET -

I ftuar në spektaklin “Në Kurthin e Piter Pan”, ai u vendos përballë pyetjeve të gazetarëve të vegjël.

E vogla Klea e pyeti Krastën nëse ka qeshur apo ka qarë kur është martuar.

Gazetari tregoi një histori që nuk e kishte thënë më parë sesi ka ikur nga dasma para kohe së bashku me gruan.

Klea: Njerëzit kur martohen gëzohen, por ti kur je martuar a je gëzuar, apo ke qarë?

Adi Krasta: Klea po qejf i madh shumë. Aq qejf i madh sa nga dasma ime në fund nga ora 12 ikëm ne si burrë e grua. Kishin ardhur njerëz nga jashtë që bënin qejfin e tyre.

Alketa Vejsiu: Po juve çfarë bënit, flinit apo vazhdonit romancën?

Adi Krasta: E quanim një dasmë eksperimentale.

- PUBLICITET -