Po afrohet e papritura, del parashikimi i fundit për 5 ditët e javës

738

Edhe pse jemi zyrtarisht ne pranvere, ditë dimri do kemi kete jave.

- PUBLICITET -

Gjatë ditëve të kësaj jave do të mbizotërojnë kthjellimet dhe vranësirat deri mesatare.

Mjegulla e mjegullina në lugina do të jetë prezente gjatë orëve të mëngjesit dhe pas perëndimit të diellit.

Temperaturat do të pësojnë rënie gjatë orëve të mëngjesit si më poshtë vijon, duke sjellë ngrica në të gjitha zonat malore më së shumti në zonat e mbuluara me dëborë.

Era deri në mesjavë përgjithësisht do të jetë e vrullshme në bregdet dhe zonat luginore nga kuadrati i veriut. Më tej e lehtë e lokalisht mesatare.

Pas këtyre ditëve dimërore pranvera pritet të zërë vendin që i takon

- PUBLICITET -