HYRJELAJMEPOLITIKËShpërthen kryeministri dhe tregon si u provokua nga Lulzim Basha

Shpërthen kryeministri dhe tregon si u provokua nga Lulzim Basha

Kryeministri Edi Rama komentoi sot sërish inc.identin e përplasjes së militantëve të PS dhe PD, Ditën e Verës në qytetin e Elbasanit.

Duke iu referuara asaj dite, Rama tha se u pro.vokua nga disa talebanë. Sipas tij me mënyrën se si erdhi Basha në Elbasan me flamuj dhe duke hipur në makinë shkaktoi provokimin e rë.ndë.

Deklarata e Ramës:

“Nuk kemi prov.okim dhe sherrin siç na e bënë atë ditë për Ditën e Verës. Dhe pa pikë turpi tha erdhi Edi Rama me kriminelët. Me cilët persona me precedente, mua më priti Evisi me Taulantin.

Për çfarë më duheshin taborret me flamuj e britma. Madje i kam heshtur disa që bënin si ata të in faturuarit e talebanët dhe që filluan Rama, Rama, u thashë stop. Provokatorë deri në fund. Përderisa nisesh me flamuj, hipën me makinë, për çfarë vjen kështu. Deri në fund provokatorë”,- tha Rama.

TE TJERA

spot_img