Ndahet nga jeta ish-trajneri i ekipit

517

Ish-trajneri dhe ish-basketbollisti i Flamurtarit, Sami Rexha është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçare. Për shumë kohë, Rexha ishte pjesë e strukturave të klubit vlonjat, duke spikatur si lojtar e më pas si trajner.

Për vite me radhë, Sami Rexha ia kushtoi jetën sportit, duke qenë trajner për grupmoshat e ndryshme në basketboll, si për femra dhe meshkuj. Veç pasionit për trajningun, Rexha ka qenë edhe mësues i Edukimit Fizk në Vlorë.