Në skenë, por jo si prezantuese. Eva Murati zbulon një talent ‘të fshehur’

225

Në një program të dedikuar qytetit të saj të lindjes, Elbasanit, prezantuesja Eva Murati s’mund të mungonte. Ama nuk ishte mbrëmjen e sotme në “Soiree” në ABC News vetëm për të folur për lidhjen e saj me qytetin e Elbasanit, por edhe për të zbuluar një talent tjetër veç prezantimit.

Pasi tregoi se është lindur në Elbasan dhe është larguar për t’u zhvendosur në Tiranë pas 6-vjetësh, moderatorja e njohur shtoi se ruan ende shumë kujtime të bukura nga qyteti i saj i lindjes.

Për këtë të fundit, Eva kishte rezervuar edhe një surprizë, e cila ka habitur jo vetëm të ftuarit në program, por edhe publikun që e ka ndjekur nga ekrani.

Së bashku me Alar Band, Eva këndoi këngën “Vajta në Elbasan” duke u shoqëruar nga të gjithë personazhet e tjerë të ftuar.

Nuk kishte guxuar më herët të këndonte live në ekran, por ishte për qytetin e lindjes… për të cilin, ia vlen gjithmonë të bësh më të mirën. Dhe Eva ia doli mjaft mirë.