HYRJELAJMEBOTAMjeku 41-vjeçar hidhet nga kati i tretë i spitalit/ I infektuar me...

Mjeku 41-vjeçar hidhet nga kati i tretë i spitalit/ I infektuar me Covid përballej me simptoma të rënda

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Greqinë. Një mjek 41 vjeç është hedhur nga kati i tretë i spitalit.

Mjeku ishte i infektuar me koronavirus dhe ndodhej i shtruar në spitalin Thriasio, ku po përballej me simptoma të rënda të këtij nfeksionit.

Mësohet se 41-vjeçari u hodh nga kati i tretë dhe gjeti vdekjen e menjëhershme, ndërkohë që skena është parë nga të gjithë personat që ndodheshin poshtë spitalit.

Policia ka nisur hetimin dhe ka marrë në pyetje pjesëtarët e stafit të spitalit.

TE TJERA

spot_img