Moti merr kthesën e madhe ditën e nesërme, reshje bore dhe shira të rëmbyer, ja zonat ku priten

477

Sot pasdite priten reshje të dobëta në të gjithë territorin. Nesër priten reshje intensive në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje mesatare.

Në qarkun e Korçës reshjet do të arrijnë lokalisht deri intensive.Në qarkun e Vlorës dhe Gjirokastrës reshjet do të shoqërohen me shtrëngata.

Në lartësitë 300m mbi nivelin e detit, reshjet pritet të jenë në formën e dëborës.

Nesër, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 12 °C
në vendet e ulëta: 5 / 10 °C
në vendet malore: -1 / 2 °C
Sot dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.