Horoskopi i fundjavës nga Paolo Fox/ Ja shenjat që duhet të tregojnë kujdes

154

Dashi-Këtë javë ju jeni shpërblyer për forcën dhe vendosmërinë tuaj dhe energjinë e madhe që po tregoni gjatë kësaj kohe. Ka diçka të re sepse nga e shtuna Dielli hyn në shenjën tuaj. Pranvera vjen duke lajmëruar mundësi dhe lajme të mira që gjithashtu mund të ndikojnë në forcën fizike. Sot është një ditë që duket se ka ende diçka për të përcaktuar.

- PUBLICITET -

Demi-Këtë të premte duhet të shmangni disa gabime të vogla, një problem që lidhet me faktin se kur bëni shumë gjëra së bashku rrezikoni të bëni gabime. Kjo është një ditë mesatare, nuk ka kulme të mëdha ose lajme të mëdha. 2021 sjell shpërblime për të gjithë ata që kanë punuar mirë gjatë viteve të fundit, por ata që filluan një punë këtë vit ndihen nën mëshirën e rrethanave dhe kjo është arsyeja pse ju mund ta gjeni veten që duhet të bëni një zgjedhje.

Binjakët-Këtë të Premte ne udhëtojmë me Hënën në shenjë dhe kjo sigurisht që është një shenjë force, veçanërisht pasi pranvera arrin nesër. Për momentin keni një dëshirë të madhe për të bërë gjëra të reja , për të filluar rrugë të ndryshme nga e kaluara. I vetmi kufizim i madh është forca fizike sepse nga ky këndvështrim ka pasur probleme: që nga dhjetori ka dicka që nuk ka qenë në formë perfekte.

Gaforrja-Këtë të Premte duhet të shmangni polemikat. Midis 20 dhe 30 Mars mund të ketë disa probleme, veçanërisht për ata që kanë përjetuar komplikime, tensione. Në dashuri dhe në marrëdhëniet me të tjerët, nevojitet shumë maturi. Në të vërtetë, dhjetë ditët e fundit të Marsit mund të jenë paksa të veçanta për punën; një fazë rishikimi do të fillojë të Shtunën me të cilën shumë prej jush do të duhet të përballen.

Luani-Në këto dhjetë ditët e fundit të muajit ju mund të fitoni një sfidë të vogël . Ju mund të keni vërejtur se kohët e fundit keni filluar të eleminoni të gjitha situatat e panevojshme nga jeta juaj dhe ndoshta keni filluar të tjetërsoni edhe ata njerëz që nuk kanë qenë besnikë ndaj jush, të cilët kanë premtuar shumë dhe kanë dhënë pak. Meqenëse jeni i drejtpërdrejtë dhe besnik në çdo situatë, sigurisht që është një problem të jesh i rrethuar nga njerëz të pabesueshëm.

Virgjëresha-Në këto dy ditë, të Premten dhe të Shtunën, do të ndjeni se diçka nuk është në rregull. Në realitet, keni shumë lodhje dhe shumë tensione mund të ndikojnë në nivelin mendor në marrëdhënie. Prandaj, këto janë ditë në të cilat duhet të bësh shumë, të jesh shumë i disponueshëm, rrezikon të arrish i rraskapitur në shtëpi. Janë 48 orë në të cilat forca fizike mund të mungojë, por mbi të gjitha forca mendore dhe ndoshta është edhe më keq sepse për tu rikuperuar do të duhej më shumë sesa thjesht pushim, rekreacion, një devijim.

Peshorja-Në këtë të Premte mund të mbështeteni në një forcë shtesë që vjen nga aspekti i mirë i Hënës. Sidoqoftë, gjatë këtyre dhjetë ditëve të fundit të marsit ka një kontratë që skadon, një marrëveshje që mund të anashkalohet. Sidoqoftë, ky është një vit që në fund ju gjen fitues, por do të duhet të kuptoni se çfarë të bëni dhe ku të shkoni. Meqenëse përgjithësisht i tërhiqni situatat në ekstrem, do të arrini në një pikë pa kthim dhe më pas do të filloni nga e para.

Akrepi-Në këtë të Premte ju po fitoni kur bëhet fjalë për çështje praktike. Krahasuar me javën e kaluar kjo ka qenë gjithashtu një rikuperim në nivelin fizik. Sidoqoftë, ka gjithmonë një hidhërim që mund të ndikojë në jetën e dashurisë, veçanërisht nëse midis të martës dhe të mërkurës kishte mosmarrëveshje ose momente shqetësimi. Në përgjithësi ka disa projekte që dëshironi të realizoni por që fatkeqësisht janë ndaluar për ca kohë.

Shigjetari-Në këtë të Premte ju luftoni me një Hënë në kundërshtim. Kjo ishte një periudhë e vështirë që filloi të Premten e kaluar dhe ju keni qenë pak i trishtuar për rreth një javë tani. Ndoshta diskutimet, shpërqendrimet, problemet fizike nga të cilat duhet të shërohemi ju kanë shkaktuar këtë gjendje që për fat të keq vazhdon edhe këtë fundjavë.

Bricjapi-Ky 2021 është një vit që konsolidohet, gjë që çon në bërjen e gjërave të rëndësishme për veten tuaj. Mos i jepni shumë hapësirë projekteve utopike, por përpiquni të jeni konkret. Ky është një vit i ndërlikuar për shumë arsye por ju të lindurit në shenjë keni një kapacitet të mirë për të ardhura që mund t’ju ndihmojnë të kapërceni shumë bezdi.

Ujori-Fundjavë interesante. Ju keni ide të shkëlqyera në mendje. Është e qartë se ata që punojnë si punonjës i kanë duart e lidhura, por gjithçka mund të bëhet: vazhdoni të bëni kërkesa për të ndryshuar dhe për të lëvizur. Herë pas here ju duhet të ndryshoni, të ktheni faqen pavarësisht nga gjithçka. Nëse diçka nuk funksionon, mos i fajësoni të tjerët shumë prej jush kanë frikë të bëjnë zgjedhje drastike.

Peshqit-Këtë të Premte ju ndjeni se ekziston një ajër i caktuar agjitacioni, tensioni në marrëdhëniet ndërpersonale, aq sa astrologu për 48 të ardhshmet këshillon të mos hidhni hapin më të madh. Në të vërtetë ju duhet ta sqaroni dashurinë. Në fushën profesionale për momentin nuk ka ndryshime të mëdha, tani për tani gjithçka është e heshtur dhe gjërat që keni bërë kohët e fundit nuk kanë qenë plotësisht të kënaqshme.

- PUBLICITET -